Olejki do brody

Jak wykonać własny Olejek do Brody – DIY

Chcesz wykonać swój olejek do brody? nie wiesz od czego zacząć?

Jesteś we właściwym miejscu.

Stwórz swój pierwszy olejek do brody

na wstępie nadmieniam, jeżeli jesteś uczulony na jakąkolwiek substancję musisz tak dobierać oleje by wyeliminować możliwość odczynu alergicznego.

Wszystko co robisz robisz na swoja odpowiedzialność. Olejki sporządzone wg. tego sposobu nie mają certyfikatów i badań farmakologicznych. Nie możesz ich sprzedawać na wolnym rynku.

Zaczynamy

Mój typ skóry jest szalenie delikatny. Ubolewam nad tym i nic nie mogę z tym począć. Z pomocą idzie odpowiedni dobór kosmetyków współgrający z ph i działający kojąco – nawilżająco na skórę. Nie oszukujmy się pod zarostem jak i w miejscach bez niego często jest przesuszona. Taki typ i trzeba z tym żyć.

Zanim wszelkie grupy w social mediach stały się popularne, kiedy na świat powyrastały strony o brodaczach i dla brodaczy już kombinowałem co tu zrobić by nie płacić fortuny za siuwaksy do brody i skóry.

Poczytałem, pomyślałem, poszukałem dostawców i zaopatrzyłem sie w odpowiednie do mojej skóry oleje oraz witaminy.

Co z czym i dlaczego

W bezkresnych odmętach internetu odnalazłem dostawce wszelkich olejów na zimno tłoczonych które można zakupić już od małych ilości. Po przeczytaniu zastosowania zdecydowałem się na zakup trzech baz olejowych i witaminy.

Pierwszy w kolejności:

  • Olej Migdałowy – Olej migdałowy pozyskuje się przez tłoczenie nasion migdałowca pospolitego. Istnieją dwie odmiany – słodka i gorzka. Ja używam słodkiej z uwagi na brak toksycznego cyjanowodoru. Odmiana słodka zawiera tylko śladowe ilości tej substancji.
Olej ze słodkich migdałów
  • Olej migdałowy to jasnożółta, przejrzysta, gęsta ciecz o lekkiej konsystencji i słodkawym zapachu. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych plam. Regeneruje skórę, świetnie nawilża i zmiękcza naskórek. Zawiera kwasy fenolowe, flawonoidy, kwas ferulowy, proteiny, magnez, mangan, potas, fosfor oraz witaminy: A, E, B1, B2 i B6. Bogactwo substancji bioaktywnych sprawia, że działa on odżywczo na skórę, poprawia jej ukrwienie, zmiękcza i wygładza. Kwas ferulowy i witamina E to silne antyoksydanty, które zapobiegają uszkodzeniom DNA przez wolne rodniki. W konsekwencji opóźniają procesy starzenia skóry, wywołane promieniowaniem słonecznym, niewłaściwą dietą, zanieczyszczeniem powietrza, stresem czy stanami zapalnymi.

Jedyna Ważna rzecz to osoby z alergią na orzechy przed pierwszym użyciem powinny wykonać test uczuleniowy na małej powierzchni skóry.

  • Olej Jojoba ma żółty kolor, nie posiada zapachu ani smaku, dzięki czemu może być świetną substancją nośną. Jego skład chemiczny jest pod wieloma względami niezwykły. Zawiera witaminy A, E i F o działaniu odżywczym, przeciwstarzeniowym i regeneracyjnym. w składzie oleju jojoba znajdziemy też wiele witamin z grupy B, które wpływają np. na lepsze dotlenienie skóry i włosów. Nie tylko witaminy znaleźć można w oleju jojoba, ponieważ jest on także pełen składników takich jak chociażby miedź, która razem z białkami w naszej skórze wpływa na wygładzanie zmarszczek oraz poprawia elastyczność cery. Miedź oddziałuje także na nasz organizm, zmuszając go produkcji kolagenu i elastyny, wzmacnia włosy i hamuje ich wypadanie
olej Jojoba
  • Olej z Pestek Winogron domyka łuski włosa, dzięki czemu są bardziej odporne i mocniejsze, wygładza, odżywia i regeneruje brodę. Wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzi wszelkie podrażnienia. Redukuje uporczywe swędzenie skóry pod zarostem. Olejek winogronowy zapobiega nadmiernej utracie wody z włosów co jest bardzo ważne w okresie letnim.
olej z pestek winogron

Witamina E – jak działa?

witamina E

Witamina E jest nie tylko bardzo korzystna dla skóry. Działa odżywczo na włosy. Chcesz mieć pełną życia fryzurę? Czasem włosy potrzebują odrobinę miłości i możesz w tym pomóc.

Zdrowa skóra głowy
Wmasuj olejek z witaminą E w skórę głowy, a odżywisz ją antyoksydantem, który pomaga naprawić i odbudować komórki, zmniejszyć stan zapalny i przywrócić do pracy mieszki włosowe. Dzięki temu włosy mogą odrosnąć szybciej i będąc mocniejszymi.

Lśniąca i gładka broda
Wiele osób narzeka na szopę zniszczonych włosów, którym brak połysku. Chcesz, by twoja fryzura wyglądała jak w reklamach? Pewnie tak… Wmasowywanie witaminy E w końcówki może w tym pomóc i naprawić uszkodzone włosy.

Krążenie w skórze głowy
Witamina E poprawia krążenie, a tym samym pobudza włosy do wzrostu. To ważne, jeśli chcesz szybciej zapuścić włosy.

Regulacja produkcji sebum
Wydaje się logiczne, że wsmarowanie oleju we włosy musi sprawić, że zaczną się przetłuszczać. Tymczasem olejek może regulować produkcję sebum. Wmasuj niewielką ilość w skórę głowy, jeśli chcesz zmniejszyć przetłuszczanie się włosów.

Jakie Proporcje

Oleje jakie zamawiam przychodzą do mnie w buteleczkach 30ml i 50ml.

Zazwyczaj mieszam 50ml oleju migdałowego z 30ml oleju jojoba oraz 30ml oleju z pestek winogron.

Do całości czyli 110ml bazy dodaję około 3ml-5ml witaminy E / może być w rozpuszczalnych kapsułkach lub w zupełnie płynnej postaci z buteleczki.

Po wymieszaniu całości, rozlewam do buteleczek po olejach i sporządzam bukiet zapachowy.

Tutaj możliwości jest mnóstwo. Naturalnych olejków eterycznych jest bardzo dużo, więc co kto woli.

Naturalne olejki eteryczne

Ja lubię zapach kawy z pieprzem, zapachy stęchłego, zapoconego sandałowca 😉 zapachy drzewne jak i kwiatowe. Są też lekkie zapachy owocowe takie jak mandarynka, pomarańcza czy grapefruit. Bardzo lubię też zapach Opium.

Ilości wg. własnego uznania.

Pamiętaj, jeżeli jesteś uczulony na jakąkolwiek substancje, unikaj jej lub zrób próbę na małym skrawku skóry.

Wszystkie informacje zawarte na www.zdolnybrodacz.pl są tylko i wyłącznie moimi przemyśleniami i doświadczeniami, Ty bądź ostrożny.

Zawsze używaj Świeżych produktów – nie zwracaj uwagi na daty z etykiet tej publikacji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.